Tipy na výlety v okolí obce Drážov (Drážov, Dobrš, Kváskovice, Zálesí) 
Klostermannova rozhledna Klostermannova rozhledna

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Klostermannova rozhledna se nachází na vrcholu hory Javorník, která náleží do pohoří Šumava. Vyhlídka je pojmenována po slavném spisovateli, který dal podnět k jejímu postavení. ..


 
Sudslavická lípa Sudslavická lípa

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Sudslavická lípa patří k nejstarším a zároveň nejmohutnějším lipám v Česku . Nachází se cca 5 km od Vimperka , v Sudislavicích. Stojí u mlýna Vanických (č. 392) Husova lípa u S..


 
Hoštice Hoštice

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hoštice jsou nejznámější filmovou vesnicí v České republice . Nachází se v Jihočeském kraji, nedaleko městečka Volyně, asi 50 kilometrů od krajského města České Budějovice. Hošti..


 
Hrad Kašperk Hrad Kašperk

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hrad Kašperk je typickou dominantou krajiny horního Pootaví. Leží v Jižních čechách, na výběžku hory Žďánova, cca 3 km od Kašperských Hor , v nadmořské výšce 886 m. Hrad Kašperk ..


 

Hrad Kašperk Sklářská huť

13km, 

Sklářská huť Jiřího Kozla se přestěhovala z Annína do Kašperských Hor.

Možnost exurze
- s odborným výkladem, - s názornou ukázkou ruční výroby skla, - s možností si sám - s pomocí mistra skláře - vyfouknout svůj vlastní výrobek, skleničku, půllitr, misku apod.

Otevřeno denně (viz leták v odkazu)
 


 
Skiareál Kašperské Hory Skiareál Kašperské Hory

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Skiareál Kašperské Hory leží na Šumavě na západě České republiky. Je vzdálen 15km jižně od města Sušice. Skiareál Kašperské Hory disponuje dvěma novými vleky a dětským vlekem. Tr..


 
Obří hrad Obří hrad

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Obří hrad je nejvýše položenou pravěkou stavbou na území Česka . Nachází se na vrchu Valy (1010 m n.m.) , nad Popelnou u Nicova, na Šumavě. Obří hrad je název pro zbytky pravěkéh..


 
Zámek Vimperk Zámek Vimperk

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Zámek Vimperk je renesanční šlechtické sídlo. Stojí na ostrohu nad potokem ve městě Vimperk na Šumavě v České republiky. Byl založen v druhé polovině 13. století na místě starého..


 
Lyžařský areál Zadov Lyžařský areál Zadov

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Lyžařský areál Zadov se nachází na jihozápadě České republiky. Blízko města Vimperk, které je od areálu vzdáleno 15km. Lyžařský areál Zadov nabízí 7 sjezdovek střední a lehké nár..


 
Vimperk Vimperk

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Obecné informace - Vimperk je už dlouho nazýván městem pod Boubínem a opravdu si tento název zaslouží. Město je rozloženo uprostřed krásné šumavské přírody v údolí řeky Volyňky ..


 
Strakonice Strakonice

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Strakonice je město na jihozápadě České republiky. Žije zde s 24 000 obyvatel a patří do administrativní oblasti Jihočeský kraj . Lokalita byla osídlena již v pravěkých dobách. P..


 
Sušice Sušice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Sušice je malé ale příjemné město v České republice. Leží v jihovýchodní části Plzeňského kraje, asi 60 km od města Plzeň. Město má bohatou historii. První zmínky o osídlování..


 
Hrad Rabí Hrad Rabí

15km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hrad Rabí je největší zřícenina hradu v Čechách. Najdeme jej na ostrohu nad řekou Otavou a ve stejnojmenné obci. Hrad Hrad Rabí je vyhledávaným cílem turistů. Původně tu byl počá..


 
Ski areál Nové Hutě Ski areál Nové Hutě

16km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Ski areál Nové Hutě se nachází ve stejnojmenné obci blízko areálu Zadov - Churáňov na jihozápadě České republiky. Areál je vzdálen asi 15km od města Vimperk. Ski areál Nové Hutě ..


 
 Rozhledna Jezerní Slať Rozhledna Jezerní Slať

19km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Rozhledna Jezerní Slať se nachází u rašeliniště Jezerní Slať,mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda, v Národním parku Šumava . Leží v Jihočeském kraji v České republice . Dřevěná d..


 
Muzeum Dr. Šimona Adlera Muzeum Dr. Šimona Adlera

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

 


 
Horažďovice Horažďovice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Horažďovice je třetí největší město v okresu Klatovy na západě České republiky . K městu jsou přidruženy tyto obce: Babín, Boubín , Horažďovická Lhota, Komušín , Svaté Pole, Tř..


 
Aquapark Horažďovice Aquapark Horažďovice

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Aquapark Horažďovice se nachází na západě České republiky ve městě Horažďovice . Nabízí 62 m dlouhý tobogán. Pro děti je k dispozici dětský bazének se skluzavkami, vodními trysk..


 
Husinec Husinec

22km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Husinec je město známé především jako rodiště Mistra Jana Husa. Nachází se v České republice , v Jihočeském kraji, asi 37 kilometrů západně od krajského města České Budějovice. P..


 
Kvilda Kvilda

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Kvilda je horská obec v České republice . Leží v Jihočeském kraji v Národním parku Šumava , nedaleko od hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1065 m.Z historieDůvodem pro založ..


 
Hauswaldská kaple Hauswaldská kaple

23km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hauswaldská kaple je poutní místo v Česku . Nachází se na Šumavě, 2 km jižně od obce Srní, poblíž Vchynicko-Tetovského kanálu. Šumavské Ludry Hauswaldská kaple byla v minulosti..


 
Rozhledna Boubín Rozhledna Boubín

20km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Rozhledna Boubín se nachází v jížních Čechách , v Národním parku Šumava , na vrcholku kopce boubínského pralesa , vnadmořské výšce 1362 m. Jde o dřevěnou stavbu 21 m vysokou a v ..


 
Tříjezerní slať Tříjezerní slať

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Tříjezerní slať se nachází na území Národního parku Šumava, asi 3 km od obce Modrava.Výraz slať znamená rašeliniště. Tříjezerní slať je pojmenována podle tří rašelinných jezírek...


 
Ski areál Kubova Huť Ski areál Kubova Huť

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Ski areál Kubova Huť je menší areál na okraji obce Kubova Huť na jihozápadě České republiky . Leží na okraji u hlavní silnice z Vimperka na bývalý hraniční přechod Strážný . Sk..


 
Archeopark Prášily Archeopark Prášily

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Archeopark Prášily je zaměřen na ukázku života našich předků - Keltů. Nachází se v Česku , na Šumavě, v obci Prášily . Keltská vesnice v Prášilech Archeopark Prášily nabízí mož..


 
Boubínský prales Boubínský prales

21km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Boubínský prales je jedinečná přírodní rezervace v Evropě , která byla vyhlášena již v roce 1858. Boubínský prales se rozkládá na jihovýchodním úpatí hory Boubín, v Chráněné kra..


 
Botanická zahrada Prášily Botanická zahrada Prášily..

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Botanická zahrada Prášily je nejvýše položená botanická zahrada v České republice . Nachází se na Šumavě, v obci Prášily , v nadmořské výšce 875 m. O botanické zahradě Botanick..


 
Národní park Šumava Národní park Šumava

23km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Národní park Šumava je největším národním parkem České republiky. Leží při jihozápadní hranici České republiky s Německem a Rakouskem a zaujímá plochu 68 064 ha. Národní park Šum..


 
Prášilské jezero Prášilské jezero

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Prášilské jezero je karové ledovcové jezero. Nachází se v pohoří Šumava jihovýchodně od obce Prášily v České republice. Prášilské jezero leží v nadmořské výšce 1080 m. Rozloha je..


 
Hrad Velhartice Hrad Velhartice

27km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hrad Velhartice je středověký hrad a renesanční palác. Jedná se o Národní kulturní památku. Nachází se v západní části České republiky jihovýchodně od města Klatovy . Hrad Vel..


 
Prachatice Prachatice

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Prachatice je město nacházející se v jihozápadní části České republiky. Spadá do Jihočeského kraje. V současné době má město kolem 11 000 obyvatel. V polovině 13. století zde pův..


 
Rozhledna Poledník Rozhledna Poledník

28km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Rozhledna Poledník je třípatrová věž nacházející se na jihu České republiky, v Národním parku Šumava , nedaleko hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1315 m. Původně Rozhledna P..


 
Plavecký bazén Prachatice Plavecký bazén Prachatice..

26km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Plavecký bazén Prachatice je vnitřní plavecký areál. Nachází se ve městě Prachatice v Jihočeském kraji v České republice. K dispozici je 25 m dlouhý bazén. Pro děti je k dispo..


 
Pramen Vltavy Pramen Vltavy

25km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Pramen Vltavy se nachází na úpatí Černé hory necelých 7 km jižně od Kvildy , v Národním parku Šumava , v České republice , v nadmořské výšce 1172 m.n.m. Jedná se o rozvodí Severn..


 
Ski areál Nad Kovárnou Ski areál Nad Kovárnou

24km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Ski areál Nad Kovárnou je lyžařský vlek. Nachází se u obce Horní Vltavice na Šumavě blízko hlavní silnice na bývalý hraniční přechod Strážný - Passau v České republice. Dolní sta..


 
Rozhledna Libín Rozhledna Libín

29km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Rozhledna Libín je kamenná 27 m vysoká vyhlídková stavba. Nachází se na kopci Libín jižně od města Prachatice na Šumavě v České republice. Rozhlednu nechal postavit Šumavský klub..


 
Kaple jména Panny Marie Kaple jména Panny Marie

33km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Kaple jména Panny Marie patří mezi nejvýznamnější církevní stavby v jižní části České republiky . Poutní kaple stojí v Lomci , 5 kilometrů od Netolic v okrese Strakonice. Místní..


 
Zámek Kratochvíle Zámek Kratochvíle

33km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Zámek Kratochvíle se nachází na jihu České republiky přibližně 28 km severozápadně od krajského města České Budějovice. Původně zde stál hospodářský dvůr Leptáč. Na konci 16. sto..


 
Protivín Protivín

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Protivín je město v okrese Písek na jihozápadě České republiky . Svým návštěvníkům nabízí několik atraktivních cílů. Historie Město Protivín bylo založeno kolem roku 1260 jak..


 
Krokodýlí ZOO Krokodýlí ZOO

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Krokodýlí ZOO Protivín je soukromá ZOO. Nachází se ve městě Protivín v Jihočeském kraji v České republice. Zoo nabízí na 20 druhů krokodýlů. Jedná se o nejrozsáhlejší středoevrop..


 
Rozhledna Pancíř Rozhledna Pancíř

35km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Rozhledna Pancíř se nachází v jižních Čechách , na stejnojmenné šumavské hoře Pancíř, cca 5 km od Železné Rudy , v nadmořské výšce 1214 m. Chata s rozhlednou byla na vrcholu hor..


 
Penzion Ekosport Penzion Ekosport

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Tento nekuřácký penzion se nachází v sousedství Národního parku Šumava, 3 km od lyžařských vleků a rozhledny v Javorníku. Nabízí venkovní bazén, saunu a dětské hřiště. Penzion E..


 
Hotel Krasna Vyhlidka Hotel Krasna Vyhlidka

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Krásná Vyhlídka se nachází na pomezí Národního parku Šumava a jeho součástí je terasa s malebným výhledem do údolí. Hotel Krásná poskytuje pokoje s koupelnou, sprchou a be..


 
Penzion Quattro

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Penzion Quattro se nachází v Javorníku ležícím na okraji národního parku Šumava, a nabízí saunu, jezero vhodné ke koupání, hřiště na plážový volejbal i dětské hřiště s trampolíno..


 
Hotel Churáňov Hotel Churáňov

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Churáňov leží v nadmořské výšce 1000 metrů v obci Stachy v Národním parku Šumava. Je vzdálen 200 metrů od lyžařských a běžeckých tratí. V nabídce je sauna a bezplatné Wi-Fi..


 
Schlosshotel Zamek Zdikov Schlosshotel Zamek Zdikov

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Tento kouzelný hotel zasazený do krásné šumavské krajiny stojí v centru vesnice Zdíkov, v přírodním prostředí svých vlastních pozemků. Prostory, které jsou od roku 1996 v soukro..


 
Aparthotel Šumava - dovolená s dětmi zdarma Aparthotel Šumava - dovole..

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Unikátní spojení komfortního rodinného hotelu v srdci Šumavy a velkého dětského centra se spoustou zábavy především pro děti. Ubytování je v příjemně zařízených pokojích s vlastn..


 
Aparthotel Sumava2000 Aparthotel Sumava2000

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Vítejte v Aparthotel Šumava 2000! Užijte si pohodlí našeho 4hvězdičkového hotelu a šumavské přírody.


 
Roubenka na Šumavě Roubenka na Šumavě

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Ubytování v samotném srdci národního parku Šumava v nových apartmánech.Jen 900m od lanové dráhy Churánov a skiareálu Zadov Kobyla.V místě je 300km ciklotras a mnoho běžeckých a n..


 
Hotel Kašperk Hotel Kašperk

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Kašperk se nachází na Šumavě v centru Kašperských Hor, nedaleko od tajemného Kašperk. Má vlastní krytý bazén a vkusně zařízené pokoje, které vás zvou k odpočinku po skvělé..


 
ParkHotel TOSCH ParkHotel TOSCH

14km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

ParkHotel Tosch v Kašperských Horách býval kdysi pivovarem a je charakteristický kombinací historického šarmu a exkluzivního zázemí, zahrnujícího krytý bazén, tenisové kurty a sa..


 
Popelná Popelná

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Rádi Vás přivítáme v rodinném hotelu s příjemnou atmosférou. Hotel je přestavěn ze starobylého mlýna. Leží u Losenického potoka na samotě v krásném údolí ve výšce 870 m.n.m. Údol..


 
Horský Hotel Dobrá Chata Horský Hotel Dobrá Chata

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Dobrá Chata najdete přímo u lyžařského vleku a sjezdovek lyžařského areálu Zadov-Churáňov nedaleko Národního parku Šumava. Nabízí bezplatné Wi-Fi a pokoje vybavené satelitn..


 
Apartmán Na Stráni Apartmán Na Stráni

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Ubytování na kraji Vimperka v klidné tiché ulici u lesa. Výborné místo pro toulky Šumavou.


 
Apartmán Dagmar Apartmán Dagmar

12km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Nabízíme pronájem nově, moderně zařízeného apartmá v rodinném domě v klidné, okrajové zóně města Vimperk na Šumavě. Ubytovací kapacita max 4 osoby s možností přistýlky cestovní p..


 
Hotel Zlatá Hvězda Hotel Zlatá Hvězda

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Zlatá Hvězda se nachází v centru Vimperka, vedle městského parku a 400 metrů od historického náměstí. Nabízí bezplatné Wi-Fi a parkoviště zdarma. Všechny pokoje a apartmán..


 
Hotel Annin Hotel Annin

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Annin se nachází uprostřed malebné Šumavy a nabízí wellness centrum s krytým bazénem, saunou, vířivkou a 2 bowlingovými dráhami. K dispozici je bezplatné Wi-Fi. Všechny po..


 
Penzion Annin Pod Lesem Penzion Annin Pod Lesem

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Tento penzion leží v obklopení lesů v obci v Annín, 8 km od Sušice a Kašperských Hor. Poskytuje ubytování s bezplatným Wi-Fi připojením, vlastní koupelnou a kuchyní. Penzion Ann..


 
Amber Hotel Anna Amber Hotel Anna

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Tříhvězdičkový Amber Hotel Anna s výhledem na národní šumavský park se nachází ve Vimperku a nabízí pokoje s vířivkou a Wi-Fi zdarma. Hotel Anna poskytuje světlé, moderně zaříze..


 
Klášterský Mlýn Klášterský Mlýn

17km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Hotel Klášterský Mlýn se nachází ve městě Rejštejn ležícím na řece Otavě a na hranici Národního parku Šumava a nabízí tenisový kurt, venkovní bazén i bowlingovou dráhu. V hotelov..


 
Hotel Terasa Hotel Terasa

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.com 

Nestled in the Bohemian Forest, the Terasa Hotel offers cosy accommodation just 1 km from Vimperk’s castle and train station. All rooms come with free Wi-Fi and a flat-screen sat..


 

Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »
 

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem